KADINLAR GÜNÜNDE KARANFİL DAĞITTIK

KADINLAR GÜNÜNDE KARANFİL DAĞITTIKGülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünüvar ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyemizde çalışan bayan personellere, resmi kurumlarda çalışan bayanlara ve vatandaşlara karanfil dağıtarak, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Toplumun temelini aile, ailenin de temelini kadınların oluşturduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Günel; “Bir toplumun sağlıklı olabilmesi için öncelikle sağlıklı nesillere gereksinimi vardır. Sağlıklı nesillerin dünyaya gelmesi, kadınların fiziksel, ruhsal, sosyal yönden sağlıklı olmasıyla gerçekleşebilecek bir olgudur. Bunun ön koşulu da kadınların toplumdaki yerini yükseltmektir” dedi
Kadına yönelik şiddeti de nefretle kınadıklarını belirten Başkan Ahmet Günel; “Ne yazık ki günümüzde yaşanan “Kadına Yönelik Şiddet ve Kadın Cinayetleri’ halen en utanç verici insan hakları ihlallerindendir. Biz erkekler unutmamalıyız ki, bizi dünyaya getiren de bir kadındır. Bu sorunların yaşanmaması için herkese önemli görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, fedakarlıklarını hiçbir zaman esirgemeyen doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.