GÜLNAR’DA 'KENT KART' DÖNEMİ BAŞLIYOR

GÜLNAR’DA  'KENT KART' DÖNEMİ BAŞLIYORMERSİN Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada hayata geçirdiği Kent Kart uygulamasını Gülnar'da da başlattı.  Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar İnşaat  A.Ş. tarafından yürütülen kent kart uygulaması hakkında açıklama yapan Gülnar  Belediye Başkanı Ahmet Günel, Kent Kart hakkında şunları söyledi:
"Mersin Büyükşehir Belediyesinin ilçelere yaptığı hizmetlerden biri de kent kartlı toplu taşıma sistemi. Araç içinde kamera güvenlik sistemi, aracın güzergah üzerinde takibi, hızlı ve kolay toplu taşıma sistemi, elektronik ücret toplama sistemi, aracın merkez kontrol sistemi, temassız kredi kartı ile ulaşım, internetten ve yükleme noktalarından kartınıza yükleme yapabilme, mobil sistem yardımı ile otobüsün güzergah üzerinde nerede olduğunu takip edebilme özelliği vardır.   Kent Kart Mersin´in İl Merkezi ve ya İlçeleri de dahil neresinden yüklenilirse yüklenilsin İl genelindeki tüm toplu taşıma araçlarında geçerli oluyor.  Bu hizmetin Gülnar’a gelmesinden dolayı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Burhanettin Kocamaz’a Gülnarlılar adına teşekkür ediyorum” dedi.
Kent Kart fiyatları hakkında da bilgi veren Başkan Günel; 65 yaş üstü ücretsiz taşınacak. 60-65 yaş arası 1 TL, Engelli bireylerimiz ücretsiz, öğretmen, öğrenci ve emeklilerimize 1 TL ve sivil vatandaşlarımız ise 1,5 TL’dir. Kent Kart satışı ve dolumu Gülnar Belediyesinde yapılmaktadır dedi.