YANAN CAMİYE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM ELİ UZATTI

YANAN CAMİYE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM ELİ UZATTIGülnar Merkez Ayvalı Mahallesinde bulunan Ayvalı Mahallesi Yeni Camiine  30/12/2016 sabah saatlerinde yıldırım düşmesi sonucu maddi hasar oluşmuş ve o günden buyana camii kullanılamaz durumdaydı. Yıldırımın düştüğü esnada cami de cemaatin olmaması büyük bir felaketi önlemişti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşlerinden gelen ekip Belediye Başkanımız Ahmet GÜNEL nezaretinde camide incelemelerde bulundular ve hasar tespit tutanağı tuttular. Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri caminin en kısa sürede yenileceğini belirttiler.

Konu hakkında açıklama yapan Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel;  “Geçtiğimiz günlerde yanan ve kullanılamaz hale gelen cami için belediye olarak elimizden gelen tüm yardımı yapmaya hazırız. Vatandaşların temiz bir ortamda ibadet yapmaları bizim için çok önemlidir” dedi.

Başkan GÜNEL konuşmasında, '' Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz  bu olay sonrası hemen bir ekip görevlendirdi.  Ekiple beraber camimizde incelemelerde bulunduk. İnşallah en kısa sürede camimiz ibadete açılacak. Sizlerin huzurunda Gülnar için her türlü hizmetlerde bizlerin yanında olan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Burhanettin KOCAMAZ ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.