ÖĞRENCİLERE HAYVAN HAKLARI SEMİNERİ VERİLDİ

ÖĞRENCİLERE HAYVAN HAKLARI SEMİNERİ VERİLDİHayvan hakları savunucusu ,aktivist,sinema ve dizi oyuncusu Semih İğdigül, Gülnar Belediyesi’nin desteği  ile  Gülnar Kültür Merkezi’nde öğrencilere hayvan hakları konusunda seminer verdi.
Öğrencilere hayvan hakları  konusunda bilgiler veren;hayvan sevgisi ve dostluğu hakkında çarpıcı hikayeler anlatan İğdigül,hayvanların yemek,su ve sevgi dışında hiçbir beklentilerinin olmadığını aktardı.İğdigül, hayvanların  günlük yaşamın ve hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunun altını çizdi, çocuklar için karne ve yazlık hediyesi olamayacağını anlattı.Semih İğdigül,Belediye Başkanımız Ahmet Günel’e  ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut’a hayvan haklarının en büyük savunucuları olan çocuklara ulaşmasına yardımcı oldukları için teşekkür etti.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel yaptığı konuşmada’’Semih Bey Belediyemizi ziyaret edip böyle bir program yapacağını söylediğinde çok duygulandım.Maalesef sokak hayvanlarına yardım elini uzatan çok az insan var.Çünkü  hayvan hakları konusunda daha önce böyle bir eğitim olmadığı için sokak hayvanlarına önem çok az verildi.Hayvanlar öldürülüp hapis edilmez. Bizlerde Belediye olarak bazı sokak hayvanlarını Belediye  ekiplerimizce toplayıp tedavisini ve bakımını yapıp tekrar onları doğaya bırakıyoruz. Hayvanlarımızın da bu doğada yaşamasına müsade etmeliyiz . Semih Bey’e de bu anlamlı seminerinden dolayı çok teşekkür ediyorum’’ dedi.