Gülnar 100. Yıl 14. Uluslararası Kültür ,Badem,Elma Festival’i Devam Ediyor

Gülnar 100. Yıl  14. Uluslararası  Kültür ,Badem,Elma Festival’i  Devam EdiyorFestivalin ikinci Gününde 100.Yıla özel 100 adet fidan dikimi ile başladı.Daha sonra Doğa ve Kültür gezisi  Meydancık Kalesi’ne  yapıldı.
Festivalin ikinci gününde Kalkınma Bakanı Lütfi  Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak,AKP Mersin Milletvekili  Yılmaz Tezcan ,AKP Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın,AKP Mersin Milletvekili Hacı Özkan,AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik programımıza birlikte katıldılar.
Belediye Başkanımız Ahmet Günel Festivalin 2. Gününde yaptığı konuşmada ;
Bu yıl Gülnar’ın 100. Yaş günü.Bu yaş gününü kutlamak için tüm siyasi partiler,tüm sivil toplum örgütleri ve tüm Gülnarlılar olarak bir araya geldik.Hemşehricilik bilinci ön planda olarak burada bu festivalimizi,bu buluşmamızı kutluyoruz.Yaklaşık 1 yıldır siyasi parti temsilcileri,tüm sivil toplum örgütleri bir araya gelerek Gülnar İlçemize ne gibi hizmetler yapabiliriz diye toplantılar gerçekleştirdik.Gülnar’a bir şeyler yapabilmek için biz kenetlendik.Biz birliğimizi,beraberliğimizi burada göstererek bu festivalimizi düzenledik.Bütün emeği geçen bürokratlarımıza,siyasi parti temsilcilerimize,sivil toplum örgütlerine ve katkılarıyla iş adamlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Bizleri bugün burada katılımlarıyla onurlandıran Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’a,Sayın Valimiz Özdemir Çakacak’a ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.’’Birlikte rahmet,ayrılıkta azap vardır’’biz biriz bizi hiçbir güç yıkamaz bölemez .Bu Vatana canımız feda olsun.Hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.’’dedi.
Konuşmaların ardından  Kamu yatırımlarının toplu açılış töreni yapıldı.
Açılışın ardından  Kültür Merkezinde düzenlenen Muhtarlar Buluşmasıyla dilek ve temenni bölümü gerçekleşti.
Festivalimizin ikinci günü Sedat Uçan’ın tasavvuf konseri ile son buldu.Sedat Uçan’a hediyelerini Belediye Başkan  Yardımcımız Aplaslan Ünüvar  takdim etti.