100. YIL KUTLAMA ÇALIŞMALARI İÇİN 2. TOPLANTI YAPILDI

100. YIL KUTLAMA ÇALIŞMALARI İÇİN 2. TOPLANTI YAPILDIGülnar ilçemizin kuruluşunun 100. Yılı nedeniyle; Gülnar halkının tüm katmanlarının (Gülnar Belediye Başkanlığı, AK Parti, CHP, MHP İlçe Başkanlıkları, Meslek Odaları ve STK temsilcilerinden oluşan Festival Tertip Komisyonunun) Kaymakamlık koordinatörlüğünde birlikte tertip edeceği 14. ULUSLARARASI GÜLNAR 100. YIL KÜLTÜR, ELMA BADEM FESTİVALİ ile ilgili 2. Toplantı Gülnar Yörük sofrasında yapıldı.
Festival Tertip Komisyonu 31/05/2016 Salı günü Gülnar Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde Gülnar Yörük Sofrasında yapılan bilgilendirme toplantısına, İlçe Kaymakamımız İsmail Pendik, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, AK Parti adına Mustafa Değirmenci, Esnaf Odası Başkanı Zeynel Nar, Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ramazan Çetin, Gülnar Derneği Başkanı Ali Kozak ve esnaflarımız katıldı.
Toplantıda konuşan Başkan Günel; öncelikle toplantımıza iştirak etiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yıl ilçemizin kuruluşunun 100. Yılı. Bu yıl yapılacak kutlama programımızı bütün siyasi partiler ve esnaflarımızla beraber yapmaya karar verdik. Bu gün burada toplanmamızın amacı sizlerinde görüşlerinizi almak ve devam eden çalışmalarımız hakkında bilgi vermek. Bunlarla ilgili çalışma yapmak istedik dedi.
Kaymakam Pendik; Birlikteliğe ihtiyacımız olduğumuz bir dönemde, kaymakamlığımız koordinasyonunda belediye başkanımız, siyasi parti temsilcilerimiz, oda ve dernek başkanlarımız ve esnaflarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz festivalimiz, aynı zamanda örnek teşkil edecek bir çalışma olacaktır dedi. Toplantıya katılan bütün esnaflarımız tek tek görüşlerini bildirdiler ve gereken bütün destekleri vermeye hazır olduklarını belirttiler. Esnaflarımızın görüşlerini bildirdiği esnada 100. Yıl toplantımıza telefonla bağlanan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve 25. Ve 26. Dönem MHP Mersin Milletvekili adayı Sayın Ali Yücelen; “Gülnar’ın 100. Kuruluş yıl dönümünü şimdiden kutluyorum. Böyle bir birlikten büyük memnuniyet duyuyorum. Benimde şirin İlçemizin 100. Kuruluş yıl dönümünde yapacağınız çalışmalarda katkım olsun diyerek 10.000 TL katkı sağlayacağını belirterek bizlere düşen ne olursa yapmaya hazırım” dedi.