KONUR MAHALLEMİZİN 35 YILLIK ASFALT ÖZLEMİ SONA ERİYOR

KONUR MAHALLEMİZİN 35 YILLIK ASFALT ÖZLEMİ SONA ERİYORGülnar İlçemize bağlı Konur Mahallesinin 35 yıllık özlemi Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda gideriliyor. 35 yıllık özlem için kurban kesildi ve Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel’in yaptığı dua ile asfalt çalışmalarına başlandı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince hafta sonunda Konur-Döşeme arasında bulunan 10 km’lik bağlantı yolunun serme-sulama-sıkıştırma çalışması yapıldı ve 6 km’lik kısmının 1.kat sathi kaplama asfaltının çalışmasına başlandı.

Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Mustafa Yüzer ile birlikte çalışmaları inceleyen Gülnar Belediye Başkanımız Ahmet Günel burada yaptığı açıklamada; “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz başkanlığında Büyükşehir meclisinde alınan kararlar doğrultusunda 2016 yılının sonuna kadar hiçbir bölgemizde asfaltsız ve susuz mahallemiz kalmayacak sözü üzerine çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Asfalt çalışmalarımıza bu yıl yaylalarımızdan başladık. Ilısu – Gezende arası asfaltımız bitmek üzere. Burası da en kısa sürede bitecek ve Konur halkımız ilk defa asfaltla tanışacaklar. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın  Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum. Çünkü Burhanettin Başkanım İlçe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ayrımı yapmadan hizmet veriyor. İnşallah gece gündüz demeden çalışacağız ve hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bizim için halka hizmet Hakk’a hizmettir” dedi.

Konur Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akar, “Armutalanı mevkimizde Özel İdare zamanından kalan 200 m asfaltımızı yaptık. Şimdi ise Çakırderesi-Döşeme yolu asfaltlanıyor. Bizlerin 35 yıllık özlemini sonra erdiren Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a, Belediye Başkanımız Ahmet Günel’e, meclis üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Hizmetlerin devamını bekliyoruz dedi.