100. YIL İÇİN KUTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

100. YIL İÇİN KUTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYORGülnar ilçemizin kuruluşunun 100. Yılı nedeniyle; Gülnar halkının tüm katmanlarının (Gülnar Belediye Başkanlığı, AK Parti, CHP, MHP İlçe Başkanlıkları, Meslek Odaları ve STK temsilcilerinden oluşan Festival Tertip Komisyonunun) Kaymakamlık koordinatörlüğünde birlikte tertip edeceği 14. ULUSLARARASI GÜLNAR 100. YIL KÜLTÜR, ELMA BADEM FESTİVALİ ile ilgili toplantılar aralıksız devam ediyor.
Festival Tertip Komisyonu 17/05/2016 Salı günü Gülnar Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde Gülnar Yörük Sofrasında yapılan bilgilendirme toplantısına, İlçe Kaymakamımız İsmail Pendik, Belediye Başkanımız Ahmet Günel, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, Belediye Meclis Üyesi Yüksel Çelik, Esnaf Odası Başkanı Zeynel Nar, Ziraat Odası Başkanı H. Emiş Işık, Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ramazan Çetin, Gülnar Derneği Başkanı Ali Kozak, Prof. Dr. Ayşe Çalık Rose, İşadamlarımız Fatih Kalkan, Bekir Pınar, Tevfik Kalemci, Ahmet Şimşek, Hüseyin Dede, Eczacılarımız; A. Nadir Metin, Esin Budakoğlu Metin, Tolga Ateş ve Barış Doğmaz katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Günel; öncelikle toplantımıza iştirak etiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yıl ilçemizin kuruluşunun 100. Yılı. Bu yıl yapılacak kutlama programımızı bütün siyasi partiler ve esnaflarımızla beraber yapmaya karar verdik. Bu gün burada toplanmamızın amacı sizlerinde görüşlerinizi almak ve devam eden çalışmalarımız hakkında bilgi vermek ve festivalimizin maliyetini nasıl karşılayabiliriz. Bunlarla ilgili çalışma yapmak istedik dedi.

Kaymakam Pendik; Birlikteliğe ihtiyacımız olduğumuz bir dönemde, kaymakamlığımız koordinasyonunda belediye başkanımız, siyasi parti temsilcilerimiz, oda ve dernek başkanlarımız ve esnaflarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz festivalimiz, aynı zamanda örnek teşkil edecek bir çalışma olacaktır. Sponsorluk çalışmaları kapsamında daha önce Sayın Yüksel Çelik 20.000 TL, Sayın Bekir Pınar 10.000 TL ve Sayın Tevfik Kalemci 5.000 TL katkı sundular. Kendilerine teşekkür ediyorum dedi. İşadamlarımızdan da destek beklediklerini belirten kaymakam Pendik şuana kadar destek verenlere kaymakamlık olarak Gülnar halkı adına teşekkür belgesi verdi.

Prof. Dr. Ayşe Çalık Rose ise; Yapılacak olan 100. Yıl etkinlikleri kapsamında sempozyum faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Toplantıya katılan bütün işadamlarımız tek tek görüşlerini bildirdiler ve gereken bütün destekleri vermeye hazır olduklarını belirttiler.

İşadamlarımızdan Salih Yıldırım: 10.000 TL, Fatih Kalkan: 10.000 TL, Fatih Yenen: 10.000 TL, Bekir Pınar: 5.000 TL, Ahmet Şimşek: 5.000 TL, Hüseyin Dede: 2.000 TL ve toplantıya katılan eczacılarımızda 10.000 TL destek vereceklerini belirttiler.