19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADIK

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADIK19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sabah saat: 08.30’ta Atatürk Anıtına Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Mehmet Kavuştu tarafından çelenk sunumuyla başladı. Gülnar Anadolu Lisesi bahçesinde devam eden kutlama programı saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ve ardından Okul Müdürü Zekeriya Mercan’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Kaymakamı İsmail Pendik tarafından yapıldı.
Gülnar Anadolu Lisesi öğrencilerinden Besime Kızılelma ve Muzaffer Bortaş Atatürk adlı şiir okudular.
Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan müzik ziyafeti ve okul öğrencilerinin halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı.
Liseler arası düzenlenen kompozisyon, resim ve futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam İsmail Pendik tarafından verilirken, liseler arası 100 metre koşu yarışmasında ve satranç turnuvasında dereceye girenlere ödülleri Garnizon Komutanı Özkan Çömez tarafından verildi.
Liseler arası düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Belediye Başkanımız Ahmet Günel tarafından verilirken, liseler arası düzenlenen voleybol turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Güneş tarafından verildi.
Kutlama programı; resim sergisi ve gelirinin tamamının Şehit Yakınları ve Gazilerimize bağışlanacağı kermesle sona erdi.