MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN OKULLARA DESTEĞİ SÜRÜYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN  OKULLARA DESTEĞİ SÜRÜYORMersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine yapılan sıcak asfaltın ardından okul bahçesinin kalan bölümüne ise parke taşı döşendi.
Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Mustafa Yüzer ve okul idarecileri ile birlikte yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz göreve geldiğinden itibaren, ilçedeki okullarda yaşanan sıkıntıların çözümüne büyük destek verdi. Kendisi de bir eğitimci kökene sahip olan Başkan Kocamaz’a, eğitime verdiği bu destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Okullarda fiziki alandaki sıkıntıları ortadan kaldırmanın belediyelerin görevi arasında yer almamasına rağmen, öğrencilerin iyi şartlarda eğitim görebilmesi, fiziksel ve bedensel gelişimlerini sağlıklı şekilde gerçekleştirebilmeleri için, yerel yönetimlere önemli görevler düştüğünü kaydeden Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, “Bir eğitim gönüllüsü olarak, elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu okullarda bizim çocuklarımız, geleceğimiz yetişiyor. Bizim gücümüzün yetmediği nokta da yardımımıza Mersin Büyükşehir Belediye ekipleri yetişiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin başında, 20 yıllık belediyecilik tecrübesi olan ve Mersin’in her karış noktasını çok iyi bilen Sayın Kocamaz’ın olması, Gülnar ve diğer ilçeler için bir avantaj. Bundan sonraki süreçte de Büyükşehir Belediyesi ile olan irtibatımız ve işbirliğimiz devam edecek ve inşallah Gülnar örnek ilçelerden birisi olacak" dedi.

Başkan Günel; Gülnar’da bulunan mahallelerimiz ve okullarımız tarihinde görmediği parke ve yol hizmetine bizimle kavuştu. Allah'ın izniyle bu böyle olmaya devam edecek. Yollarımıza ve okul bahçelerimize büyükşehir belediyesi ile el ele vererek sıcak asfalt ve parke döşedik, döşemeye de devam edeceğiz " dedi.

Okul idaresi ve öğrenci velileri ise; okul bahçemizde bir hafta önce sıcak asfalt çalışması yapılırken bu gün ise parke çalışması yapıldı. Yapılan hizmetlerden dolayı başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz olmak üzere, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Günel ve tüm yetkililere teşekkürlerimizi iletiyoruz dediler.