GÜLNAR BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ YAŞANDI

GÜLNAR BELEDİYESİ’NDE  TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ YAŞANDIGülnar Belediyesi ile Hizmet -İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yapılan sözleşmede işçilere ilk 6 ay için %6 ve  ikinci 6 ay için %6 olmak üzere yüzde 12 zam verildi.
Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, personele günün şartlarında ve belediyenin imkanlarını göz önünde bulundurarak en iyi zammı verdiklerini belirterek emeğin ve emekçinin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Başkan Günel konuşmasının devamında;

"İşçilerimize yıllık yüzde 12 oranında zam verdik. Belediye olarak kasamıza giren her kuruşun en adil şekilde harcanmasına özen gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana işçilerimizin maaşını, ikramiyelerini ve sigorta primlerini düzenli ödedik. Kasamızda kalan parayla da hizmet ürettik. Prensibimiz gereği çalışanlarımızın haklarını alın terleri kurumadan ödemek gider hanemizin ilk sırasında bulunmaktadır. İlçemize beraber yaptığımız hizmetlerde önemli katkıları olan işçilerimizin sevinçte ve kederde her zaman yanındayız” dedi.

Hizmet -İş Sendikası Karaman Şube Başkanı Mehmet Bayrakçı ise; bugüne kadar işçiye gösterdiği alaka ve verdiği destekten dolayı Başkanımız Ahmet Günel’e teşekkür etti. Toplu İş sözleşmesine belediyemizin sendika temsilcisi Mustafa Cerit'de katıldı.