23 NİSAN’I KUTLADIK

23 NİSAN’I KUTLADIKBelediye Başkanımız Ahmet Günel, 23 Nisan kutlamalarında çocuklarla yakından ilgilendi.
23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada hiçbir ülkede bulunmayan iki farklı unsuru bir araya getiren milli bayramdır. Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün, diğer taraftan “yarının büyükleri” çocuklarımız için bir bayram.
Gülnar’da 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, cumartesi günü Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut’un Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı.
12 Nisan’da Gülnar teröre şehit vermiş ve Gülnar büyük bir üzüntü yaşamıştı. 23 Nisan’da çocuklar Şehidimiz Cihangir Can için bütün törenlerde pankart açtılar. Öğrencilerin taşıdıkları pankartlardan bazıları şöyle, “Gülnar Şehidi ile gurur duyuyor.”  “Şehitler ölmez vatan bölünmez.”  “Cihangir Can ruhun şad olsun” çocukların bu davranışları büyük takdir topladı. Bayrama öğrenciler milli ruh kattılar.
İkinci tören Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde devam etti. Tören öğrencilerin birbirinden güzel gösterileri ile devam etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut’un günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasının ardından program devam etti.
S.N.E.V. Mürüvvet Kandemir Anaokulu, Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencilerinin gösterileri ve şiirleri izleyenleri duygulandırdı. Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları gösterisi, 100.Yıl İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin jimnastik gösterisi ve Cumhuriyet İlkokulu izci grubunun gösterileri beğeni topladı. Büyükeceli Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösteri programa ayrı bir renk kattı. Her okuldan günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.
Çeşitli alanlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.