GÜLNAR KOÇAŞLI KÖYÜ GELENEKSEL 6. ÇAĞLA TANITIM FESTİVALİ YAPILDI

GÜLNAR KOÇAŞLI KÖYÜ GELENEKSEL 6. ÇAĞLA TANITIM FESTİVALİ YAPILDIGülnar Koçaşlı Köyü Yardımlaşma Kültür ve Turizm Derneği ile Kültür Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl 6.'sı gerçekleştirilen 'Çağla Festivali' renkli görüntülere sahne oldu. Koçaşlı Köyünde yapılan kültür etkinliği, 'konforu değil, doğayı ve doğallığı vaat ediyoruz' sloganı ile gerçekleştirildi.
Yörenin tanıtımını ve kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan festivale; Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez, Gülnar Belediye Başkan Vekili Yüksel Çelik,  Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Aşkın Günay, Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Erkan Arıcı, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Koçaşlı Köyü Yardımlaşma Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mehmet Ali Deliktaş, festivale katılanlara teşekkür ederek, bu yıl 6.'sı gerçekleştirilen 'Çağla Festivali'nin, her yıl büyüyerek devam edeceğini söyledi.
Festivalde konuşan İlçe Kaymakamı İsmail Pendik; “Değerli katılıcılar, bilindiği gibi ülkemiz birlik ve beraberliğin en fazla ihtiyaç duyulduğu bir dönemden geçmektedir. İçerden ve dışarıdan birlik beraberliğimize karşı saldırılar düzenlenmektedir. Öncelikle bölücü terör örgütünün hain saldırıları sonucunda şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum dedi. Gün birlik ve beraberlik günüdür diyen Kaymakam Pendik; 8 Mayıs’da yapılacak olan Gezende Erik Festivalimize ve Gülnarımızın kuruluşunun 100. Yıl etkinliğine bütün misafirlerimizi davet ediyorum” dedi.
Belediye Başkan Vekilimiz Yüksel Çelik, “Gülnar Koçaşlı Köyü Geleneksel 6. Çağla Tanıtım Festivaline katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Bu festivalin düzenlenmesine katkıda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığına, Mersin Büyükşehir Belediyesine, Gülnar Belediyesine ve Toroslar Belediyesine sizler adına teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi 8 Mayıs’da Gezende Erik Festivalimiz düzenlenecek ve ardında da  26-27-28 Ağustos’ta da Gülnarımızın kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında kutlama yapacağız. Bütün misafirlerimizi erik festivalimize ve 100. Kuruluş yıldönümü etkinliğimize bekliyoruz” dedi.
Halk oyunları gösterisi, Büyükşehir Belediyesi Koçaşlı Taziye Evinin açılışı ve yemek ikramı ile devam eden festival, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının konseri ile devam etti.