BAŞKAN YARDIMCIMIZ ALPASLAN ÜNÜVAR; İLÇE İDARE KURULU TOPLANTISINA KATILDI

BAŞKAN YARDIMCIMIZ ALPASLAN ÜNÜVAR; İLÇE İDARE KURULU TOPLANTISINA KATILDIBu ay 4.sü gerçekleştirilen İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kültür Merkezinde yapıldı. İlçe Kaymakamı İsmail PENDİK başkanlığında, belediye başkan yardımcımız Alpaslan ÜNÜVAR, kamu kurum ve kuruluşlarının amirler ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. İlçe Kaymakamı İsmail PENDİK toplantının açılış konuşmasını yaptı. Kaymakam PENDİK konuşmasında; İlçemiz 100. yıl kutlamaları etkinlikleri çalışmalarının devam ettiğini belirterek İlçe Kültür Merkezinde oluşturulacak etnografya müzesinde sergilenmesi için eski eşyaların kültür merkezine getirilmesinde muhtarların biraz daha hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtti. Terör olaylarının arttığı ve bombalı araçların kırsal kesimlerden şehre daha kolay geçiş yaptığından dolayı emniyet güçlerimize yardımcı olunması için mahallelerde kamera sistemlerinin kurulması için ilçe muhtarlarımızın biraz daha hassasiyet göstermeleri, mahalle muhtarlarının vatandaşlarla kurumlar arasında hakem olması gerektiğini ve yapılacak olan hizmetlerde öncü olmaları gerektiğini belirtti. 100. yıl etkinliklerine hazırlık aşamasında ilçemizde çok iyi bir atmosfer yakalandığını belirten Kaymakam PENDİIK, Belediye Başkanı, tüm siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları olarak toplantılar yapıldığını ve ilçemiz sorunları hakkında çözüm arandığını belirtti. Araç muayene istasyonu hakkında da bilgi veren Kaymakam PENDİK, araç muayene istasyonunun şuan her hafta ilçemizde hizmet verdiğini bu hizmetin her gün ve kalıcı olarak devam edebilmesi için ilçemizdeki araçların muayenesinin dışarıda değil de ilçemizde yaptırılması gerektiğini belirterek potansiyele ulaşıldığında kalıcı istasyon kurulacağını bunun içinde muhtarların vatandaşlara öncülük etmesi gerektiğini belirtti.
Gülnar Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan ÜNÜVAR, Gülnar Belediyesi’nin ve Büyükşehir Belediyesinin yürütmek de olduğu hizmetlerin sürdürülmesi için kurumsallaşmanın olması gerektiğini ve bunun içinde her türlü başvuruların sözlü değil de yazı ile dilekçe ile başvurulması gerektiğini belirtti. Ünüvar; dilekçe verilmesi halinde sorunların ve hizmetlerin daha çabuk ulaşacağını belirtti.100. yıl kutlamaları etkinlikleri kapsamında toplu taşıma araçlarında 100. yıl logosu ve fotoğraflar kullanılarak tanıtımın yapılması için çalışmalarının olduğunu söyledi. İlçe merkezinde yeni kanalizasyon yapımı için ölçümlerin tamamlandığını ve 100. yıl kutlamalarından önce çarşı içerisindeki çalışmaların bitirileceğini ve çarşı içerisinde sıcak asfalt çalışması yapılacağını belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Erkan ARICI, ilçemiz için en güzel hizmetleri sunmaya çalıştıklarını ve de sunmaya da devam edeceklerini bununla ilgili projelerinin hayata geçirilmeye başladığını belirtti.

İlçe Kaymakamı İsmail PENDİK; mahalle muhtarlarına sorunları dile getirmeleri ve istişare etmek için söz verdi ve sorunların giderilmesi için ilgili çalışmaların yapılması için kurum amirlerini görevlendirdi. Kaymakam PENDİK, Nisan Ayı toplantısının da başarılı geçtiğini belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti.