BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ ALPASLAN ÜNÜVAR TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARINA KATILDI

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCIMIZ ALPASLAN ÜNÜVAR TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARINA KATILDIBelediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar Gülnar Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu Tübitak 4006 Bilim Fuarına katıldı.
Bilim fuarının açılış kurdelesini İlçe Kaymakamı İsmail Pendik, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez, Belediye Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünüvar ve İlçe Müftüsü Bilal Kadı birlikte kestiler.
Fuarın açılış törenine İlçe Kaymakamı İsmail Pendik, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez, Belediye Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünüvar, İlçe Müftüsü Bilal Kadı, SSK Müdürü Mustafa Aydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burkut, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı. Öğrencilerin fuarda sergilenen projeleri katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.
Fuarda konuşan Okul Müdürü Zekeriya Mercan;  Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “ Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında bugün 36 eser sunuyoruz. Sergimize katılan konuklarımıza ve eserleri hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim dedi.