SİLİFKE BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ GÖSTERİ SANATLARI TOPLULUĞU GÜLNARLILARLA BULUŞTU

SİLİFKE BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ GÖSTERİ SANATLARI TOPLULUĞU GÜLNARLILARLA BULUŞTUSilifke Belediyesi Kültür Müdürlüğüne Bağlı Kültür Sanat Topluluğu Gülnar 'da Seyirciler İle Buluştu.
Geceye Gülnar Kaymakamı İsmail PENDİK, İlçe Jandarma Komutanı Özkan ÇÖMEZ, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet GÜNEL, Silifke Belediye Başkanı Mustafa TURGUT, Gülnar Belediye Başkan Yardımcısı Alpaslan ÜNÜVAR ve İlçe Müftüsü Bilal KADI katılırken vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi.
Gülnar Kültür Merkezinde gerçekleştirilen gösteri etkinlikleri izleyenlere keyifli saatler yaşattı. Gecede Silifke Belediyesi Halk Oyunları Grubu, Aşuk Maşuk, Tiyatro gösterileri ve Belediye Fasıl Grubunun konserleri büyük bir ilgiyle izlendi. 
Gecenin ilk konuşmasını Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel yaptı. 
AHMET GÜNEL, “SİLİFKE BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve ekibini Gülnar İlçesinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ve katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ettiğini açıklayan Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, “Silifke Belediyesi Gösteri sanatları topluluğuna teşekkür ediyoruz. İlçemizde sanat, sosyal ve kültürel faaliyetlere her geçen gün daha fazla katkı sunmaya ve ağırlık vermeye devam ediyoruz. Kardeş ilçelerimizden birisi olan Silifke’miz bugün burada tiyatro, halkoyunları, müzik ve çeşitli gösteriler sunarak kültürel dayanışma ve kaynaşmamıza da güzel bir katkı sağlayacaklar. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
TURGUT, “SİLİFKE OLARAK KÜLTÜREL VE SANATSAL ETKİNLİKLERİMİZE ÖNEM VERİYORUZ”
Silifke Belediyesi olarak bir kesimin değil, her kesimin içerisinde bulunabileceği kültürel ve sanatsal etkinliklere önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Gülnar ilçemizde böyle bir etkinliğe misafir olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduk. Başta gençlerimiz olmak üzere her yaş grubunun sosyal hayat içerisinde yer almasına katkı sağlamak istiyoruz.
Kültürel etkinliklere ağırlık veren, sanatsal faaliyetlerin her zaman içerisinde olan bir belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu anlamda Sosyal Gösteriler Topluluğumuz sizleri bugün hem eğlendirecek hem de sizlere hazırlamış oldukları gösterilerle unutulmaz bir gece yaşatacak. Gülnar ve Silifke ilçeleri tarihi, kültürü ve yaşam tarzıyla kardeş iki ilçedir. Birlik ve beraberlik içerisinde sosyal ve kültürel gelişimimize katkı sunmaya devam edeceğiz. Katılımınızdan dolayı teşekkür eder, emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu.
KAYMAKAM PENDİK, “ETKİNLİKLERİMİZİN ARTARAK DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM”
Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik ise, “Buradan Silifke Belediye Başkanımıza ve Gülnar Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gülnar ilçesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi her geçen gün canlandırmaya, her kesimden vatandaşımızı bu etkinliklerde buluşturmaya devam edeceğiz. Bugün bize burada Gülnar havasında güzel ve başarılı bir etkinlik düzenleyen Gösteri Sanatları Topluluğumuza da ayrıca teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde böyle gecelerin ilçemizde artarak devam etmesini diliyor, önümüzdeki aylarda yapacağımız festivalimize de uzaktan yakından bütün halkımızı davet ediyorum” diye konuştu.
Yaklaşık 2 saat süren kültürel etkinliklerin ardından teşekkür konuşması yapan Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a çiçek takdim ederken, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel ise günü anısına plaket takdim etti.
Başkan TURGUT, kendisine takdim edilen çiçeği tüm ekip adına kendisi de Gülnarlı bir öğretmen olan Neriman ÖRS'e takdim etti.