18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENİ YAPILDI

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENİ YAPILDI18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenleri tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de gerçekleştirildi. Etkinlikler, Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.
Törene; İlçe Kaymakamı İsmail Pendik, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez, Belediye Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünüvar, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Güneş,  Siyasi Parti Temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Çelenk sunma töreni sonrasında saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.  Daha sonra Şehit Jandarma Er Halil Tönbe’nin kabri ziyaret edildi. Burada tüm şehitlerimiz için Kur’anı Kerim okundu ve dua yapıldı.
Günün 2. Programı Kültür merkezinde yapıldı.
Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar, Gülnar Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma programına katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Okul Müdürü Turgut Önge’nin yaptığı açılış konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Bilal Kadı ve İlçe Kaymakamı İsmail Pendik’in günün anlamına binaen yaptığı konuşmalar ve okul öğrencilerinin hazırladıkları oratoryo gösterisi, günün anlamı ile ilgili şiirler ve tiyatro gösterimi ile sürdü. Daha sonra 18 Mart Çanakkale haftası dolayısıyla yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı İsmail Pendik, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Çömez, Belediye Başkan Yardımcımız Alpaslan Ünüvar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut tarafından takdim edildi. Programın sonunda ise protokol ve öğrenciler günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.