BAŞKANIMIZ AHMET GÜNEL'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKANIMIZ AHMET GÜNEL'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI
İslam âlemi olarak bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin sevincini yaşıyoruz.

Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Kurban Bayramı günleri, Hz. İbrahim’in duasıyla müminlerin tek yürek, tek vücut oldukları, aynı iman ve aynı ruhla ibadetlerini yerine getirdikleri ve bu şuurla neşe doldukları mübarek vakitlerdir. Kurban, Allah’a teslimiyetin ifadesidir. Ancak bu teslimiyet sadece Rabbimize olmalıdır. Bugün üzerinde durmamız gereken, teslimiyetimizi ne kadar Rabbimize yöneltmekte olduğumuzdur.
Bugün muhasebesini yapmamız gereken nefislerimizin zafiyetlerine, heva ve heveslerimize ne kadar esir olduğumuzdur. Teslimiyet ruhundan yoksunlaştıkça Müslümanların hangi belalarla, hangi fitnelerle, hangi desiselerle karşılaştığı, bunların neticesinde Allah’ın lütfettiği kurban kanı yerine nice mümin kanının aktığı artık fark edilmelidir. Bunun içindir ki, kesilen her kurban, akan her kurban kanı, yüzyıllar boyunca varlığımızın bekası için verdiğimiz kurbanları hatırlatmalı, yüreklerimizi bu ateşle yakmalı, önümüzü kuvvetli bir ışıkla aydınlatmalı ve müminlerin kanlarının akmasını önlemeli, İslâm coğrafyasında akan kan ve gözyaşını dindirmelidir.

Kurban Bayramı müminleri birliktelik şuuruna erdirmeli, mümin gönüller İslam’ın barış mesajını kavramalı ve ‘ancak müminler kardeştir’ düsturunca kardeş ve ümmet olma bilincine ermelidir.

Ülkemizde yaşanan ve milletimizi derinden yaralayan hadiselerin yaşandığı bu günlerde birlik ve beraberliğimizin korunmasının önemini bir kez daha anlamalıyız, vatanımız uğruna şehit olan kardeşlerime Allah’tan Rahmet, ailelerine ve Aziz Türk Milletine Başsağlığı diliyorum.

Mübarek topraklarda Hac Farizasını yerine getirirken yaşanan elim kaza nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza ve diğer ülke vatandaşlarına Cenab-ı Allah’tan Rahmet, yaralananlara geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın, gönül coğrafyamızın ve Türk-İslâm âleminin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor; bayramın başta ülkemiz olmak üzere Âlem-i İslâm’ın ve topyekûn insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.


                                                                                                                  Ahmet GÜNEL
                                                                                                          Gülnar Belediye Başkanı