GÜLNAR BELEDİYE BAŞKANI AHMET GÜNEL, RAMAZAN AYI MESAJI

GÜLNAR BELEDİYE BAŞKANI AHMET GÜNEL, RAMAZAN AYI MESAJI   Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel;
   Ramazan ayı, her bir Müslümanın derin bir bekleyişle kendisiyle yüzleştiği, kendisini yenilediği, iç dünyasını tazelediği ve her yıl müminleri doğru yola yönlendiren rahmet ayı, bereket ayı, mağfiret ayıdır. Bizi Ramazana kavuşturan Rabbimize sonsuz hamdüsenalar olsun.
   Zarafet, kardeşlik, dayanışma ramazanın bize getirdiği yüce hasletlerdendir. Ramazan bizi her türlü kötü alışkanlıklara son vermek için her yıl ilahi fırsat olarak önümüze gelir. İyiden, güzelden yana yeni sayfalar açmak, ahlakı güzelleştirmek, hakkı, hakikati, adaleti ve sevgiyi tesis etmek için ramazan bize büyük bir fırsattır. Yüce dinimizin güzelliklerine erişebilmek ve nefsin tasallutundan sıyrılabilmek bu ayın sunduğu kutsal mesajlara vakıf olmakla mümkündür. İftar sofralarının etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olur.
   Bu manevi mevsimin güzellikleri biz Müslümanları ve bizler vesilesi ile parçası olduğumuz topluma hayırlar getirsin, hepimizin yeni bir Ramazan’ı kutlu ve bereketli olsun.