GÜLNAR BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE LİSEYE GEÇİŞ SINAVI (LGS) TERCİHLERİNDE REHBERLİK HİZMETİ

GÜLNAR BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE LİSEYE GEÇİŞ SINAVI (LGS)  TERCİHLERİNDE REHBERLİK HİZMETİGülnar Belediyesi, Liseye Geçiş Sınavı’nın ardından öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti veriyor.
Bu yıl Liseye Geçiş Sınavı (LGS)’nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ve aileleri için tercih heyecanı başladı. Gülnar Belediyesi, bu kritik süreçte öğrencileri yalnız bırakmıyor.
Tercih çadırı, Gülnar Kaymakamlık Binası önünde sabahın erken saatlerinden itibaren öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Öğretmen kimliği ile öğrencileri her alanda destekliyor. İlçede öğrencilerle ilgili yapılan çalışmalara ayrı önem veren Başkan Ünüvar her fırsatta onların yanında oluyor.
Öğrencilere Doğru Tercih Yardımı
Tercih Çadırında görevli rehber öğretmenler, LGS tercihlerinde öğrencilere yardımcı oluyor. Öğrencilere aldıkları puan ve ilgi alanları doğrultusunda en doğru tercih için ipuçları veriliyor. Velileriyle birlikte tercih çadırına gelen öğrenciler, öğretmenleriyle istişare ederek kendileri için en doğru kararı vermeye çalışıyor.
Belediye Başkanımız Alpaslan Ünüvar konu ile ilgili yaptığı açıklamada “ Bizler her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Gençlerimizin gelecekteki hayatlarının en önemli dönüm noktalarından birisi olan lise tercihi çok önemli bir adımdır. 12 Temmuz 2019 tarihine kadar 10.00-17.00 saatleri arasında rehber öğretmenimiz eşliğinde öğrencilerimizin lise tercihlerini hep birlikte yapacağız. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah emeklerini zayi etmesin” dedi.
Tercih İçin Son Gün 12 Temmuz
Tercihlerin 12 Temmuz’a kadar yapılması gerekiyor. 12 Temmuz 2019 tarihine kadar açık kalacak olan çadırda rehber öğretmenler 10:00 ile 17:00 saatleri aralarında Gülnar Kaymakamlık Binası önünde hizmet verecekler.